Почетна

назад до:"Почетна"

Мини Одмор 3ВВ или 5BB – Kalemi’s Beach & Hotel – Саранда


4 дена / 3 ноќевања со појадок / автобуски превоз

1 ДЕН (25.09.202 ПЕТОК):
Поаѓање за Саранда од Битола  во 02.00 часот со туристички автобус. Патот води преку Ќафасан низ Албанија по новиот автопат. Пристигнување во Саранда во претпладневните часови, сместување во хотел Kalemi’s Beach and Hotel 3*Разглед на градот и посета на Ликурешката тврдина (факултативно). Ноќевање.

2 ДЕН (26.09.202 САБОТА):
Појадок. Ден за слободни активности и одмор.  Ноќевање.

3 ДЕН (27.09.2020 НЕДЕЛА):
Појадок. Ден за слободни активности и одмор. Можност за организирана ГРЧКА ВЕЧЕРА (факултативно). Ноќевање.

4 ДЕН (28.09.2020  ПОНЕДЕЛНИК):
Појадок. По појадокот во 10ч. Заминување за КСАМИЛ ,слобoден ден за уживање во убавите плажи на прекрасното Јонско море. Попладне во 15 часот, поаѓање за изворот Blue Eye-”Сино око“.
Во 17 часот враќање за Македонија со попатни одмори. Пристигнување во Македонија во доцните вечерните часови.

ЦЕНА: 5.890 денари ПО ЛИЦЕ

 

6 дена / 5 ноќевања со појадок / автобуски превоз

1 ДЕН (25.09.2020):

Поаѓање за Саранда од Битола на паркингот Спортска сала во 02.00 часот со туристички автобус. Патот води преку Ќафасан  низ Албанија по новиот автопат. Пристигнување во Саранда  во претпладневните часови, сместување во хотел  Kalemi’s Beach and Hotel 3*.  Ноќевање.

2 – 5 ДЕН (26.09-29.09.2020):

Појадок. Ден за слободни активности и одмор. Ноќевање.

6 ДЕН (30.09.2020):

Појадок. Во 10ч напуштање на собите  и слободно време за на плажа.

Можност за посета на Ксамил и изворот Сино око. Доплата 320 МКД по лице. Попладне во 16ч. поаѓање за Македонија со попатни одмори.  Пристигнување во Битола во доцните вечерните часови.

ЦЕНА: 7.815 денари ПО ЛИЦЕ

Цената вклучува:

 • Превоз со туристички автобус на дадената релација
 • Сместување во хотел Kalemi’s Beach and Hotel 3* во Саранда на база 3 / 5 ноќевања со појадок
 • Организација и пратител на патувањето
 • Посета на Ксамил
 • Посета на изворот „Сино око“

Цената НЕ вклучува:

 • Организирана Грчка вечера (930 МКД)
 • Трансфери останати градови (620 МКД)
 • Посета на Лукурешката тврдина – (200 МКД)
 • Патничко осигурување

Доплата:

 • Еднокреветна соба 7.650 МКД.
 • Деца 2 -12 години 4.18 МКД.
 • Трет возрасен 4.900 MKД.
 • Сопствен превоз -1240 МКД од цената 

 • Хотел Kalemi’s Beach and Hotel 3* – сместен е само на неколку чекори од приватна плажа во склад на хотелот и на околу 1,3 км од центарот на градот Саранда. Секоја соба е климатизирана (во цената), ТВ,  современо купатило опремено со када или туш, крпи.  Достапна е и услугата rent a car. Хотелот нуди прекрасно мени на храна каде што може да вкусите традиционална грчка храна. Располага со 5 двокреветни, 2 четирикреветни и 18 трокреветни соби. Хотелот е оддалечен околу 1 км од Фери пристаништето и главната автобуска станица. Ксамил е оддалечен на околу 15 км. Замокот Лекуриши e оддалечен околу 5 км од каде што може да уживате во панорамскиот поглед на Саранда. Националниот парк Бутринт, заштитен од УНЕСКО и неговиот антички град се наоѓа на оддалеченост од околу 20 км.

назад до:"Почетна"

Новости

12.05.2017

НАЈУБАВИ ПЛАЖИ НА СИТОНИЈА


Топ 10 најубави плажи на Ситонија, вториот крак на Халкидики, кои ќе ви станат едни од омилените.

повеќе

05.11.2016

КАКО ПАТУВАЊАТА НЕ ПРАВАТ ПОДОБРИ ЛИЧНОСТИ ?


Патувањата секој ги доживува на различен начин, но со сигурност на сите ни влијаат и повеќе од одлично.

повеќе

12.05.2016

10 дена на море прават чудо за вашето тело и душа


Што точно ви носи летувањето на море?

повеќе