ГРЦИЈА - ХОТЕЛСКО СМЕСТУВАЊЕ

назад до:"ГРЦИЈА - ХОТЕЛСКО СМЕСТУВАЊЕ"

НИКИТИ - Хотел "Koviou Village"


Хотел KOVIOU HOLIDAY VILLAGE– Никити

Хотелот се наоѓа во срцето на Ситониа на 5км. од Никити и 13км. од Неос Мармарас на една од најубавите плажи на Халкидики, Koviou од која е одалечен 250м.

Хотелот располага со 1/3, 1/3+1 и 1/4 комфорни соби. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Хотелот има голем и комплетно уреден двор со многу зеленило и природни сенки. Во склоп на хотелот има базен, бар покрај базенот и отворено кино чие што користење е вклучено во цената. Користењето на лежалките на базен како и Wi-Fi интернет во ресторан, рецепција, собите и базенот се бесплатни.

Напомена:

 • Цените се дадени по лице и се однесуваат за услуга Полупансион за број на ноќевања дадени во табелата
 • Прво и второ дете од 0 до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
 • Трет и четврт возрасен над 12 години, плаќаат по 50% од цената во табелата
 • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
 • Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот
 • Сместување во собите е после 14 часот по локално време, а напуштање на собите е до 10 часот по локално време
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман (не се комбинира)
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска против вредност 1 € = 62 денари.
 • Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
  • возрасни: 35 €
  • деца од 2 до 12 години: 25 €деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

Туристичка такса од 1,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

Хотел „KOVIOU HOLIDAY VILLAGE“ –      Никити

Период

ПП

По лице во 1/3

По лице во 1/3+1 стандард

По лице во 1/4 и 1/5 дуплекс

26.05-02.06.19

7

189

205

225

02.06-09.06.19

7

219

239

259

09.06-16.06.19

7

259

279

299

16.06-23.06.19

7

279

309

329

23.06-30.06.19

7

299

329

349

30.06-07.07.19

7

329

359

389

07.07-14.07.19

7

359

399

439

14.07-21.07.19

7

399

459

499

21.07-28.07.19

7

399

459

499

28.0704.08.19

7

399

459

499

04.08-11.08.19

7

399

459

499

11.08-18.08.19

7

399

459

499

18.08-25.08.19

7

379

419

439

25.08-01.09.19

7

319

369

389

01.09-08.09.19

7

279

319

339

08.09-15.09.19

7

209

259

279

15.09-22.09.19

7

189

209

229

22.09-29.09.19

7

149

179

199


назад до:"ГРЦИЈА - ХОТЕЛСКО СМЕСТУВАЊЕ"

Новости

12.05.2017

НАЈУБАВИ ПЛАЖИ НА СИТОНИЈА


Топ 10 најубави плажи на Ситонија, вториот крак на Халкидики, кои ќе ви станат едни од омилените.

повеќе

05.11.2016

КАКО ПАТУВАЊАТА НЕ ПРАВАТ ПОДОБРИ ЛИЧНОСТИ ?


Патувањата секој ги доживува на различен начин, но со сигурност на сите ни влијаат и повеќе од одлично.

повеќе

12.05.2016

10 дена на море прават чудо за вашето тело и душа


Што точно ви носи летувањето на море?

повеќе