ГРЦИЈА - ХОТЕЛСКО СМЕСТУВАЊЕ

назад до:"ГРЦИЈА - ХОТЕЛСКО СМЕСТУВАЊЕ"

Хотел "Polychrono Beach"


Локација: Грција / Халкидики / Касандра / Полихроно

Плажа: Сопствена плажа. Песочна со ситни каменчиња

Услуга: Ноќевање со појадок

Интернет: Бесплатно wi-fi на рецепција, бар и плажа

Сместување: Хотелот располага со соби на приземје (сутерен), прв и втор кат. 
Сите соби се опремени со клима уред (со доплата), сателитска ТВ, телефон, мал фрижидер / мини бар, купатило со туш, балкон. Собите сутерен имаат заедничка тераса.

Хотелски содржини: Хотелот се простира на самата плажа, урбано уредена со лежалки, чадори за сонце. 
Има сопствен ресторан во кој се служи појадокот. 
Уживајте во освежителни пијалоци, кафе или мала ужина во надворешниот бар на хотелот - на тераса со прекрасен поглед на заливот Торонеос. 
Хотелот е лоциран на шеталиштето во Полихроно и е во близина на различни таверни, кафулиња и продавници. 
Гостите можат да го користат јавниот простор за паркирање во близина.

Важна напомена:

При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа.
Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата.
Лежалките се достапни со купен пијалок од барот на плажа. 
Барот Ви нуди можност да направите и целодневна резервација за лежалки и истата е со доплата.

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 25.12.2018 

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.01.2019 

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2019 

 

Термин

Услуга

Double

Triple

Quadraple

Quadraple Ground Floor

Цена по лице за 7 ноќевања со појадок

19.05-26.05.2019

7 BB

89 €

99 €

109 €

75 €

26.05-02.06.2019

7 BB

109 €

119 €

129 €

95 €

02.06-09.06.2019

7 BB

139 €

149 €

159 €

125 €

09.06-16.06.2019

7 BB

169 €

179 €

189 €

155 €

16.06-23.06.2019

7 BB

189 €

199 €

209 €

175 €

23.06-30.06.2019

7 BB

209 €

219 €

229 €

195 €

30.06-07.07.2019

7 BB

229 €

239 €

249 €

215 €

07.07-14.07.2019

7 BB

259 €

269 €

279 €

245 €

14.07-21.07.2019

7 BB

279 €

289 €

299 €

265 €

21.07-28.07.2019

7 BB

299 €

309 €

319 €

285 €

28.07-04.08.2019

7 BB

309 €

319 €

329 €

295 €

04.08-11.08.2019

7 BB

309 €

319 €

329 €

295 €

11.08-18.08.2019

7 BB

309 €

319 €

329 €

295 €

18.08-25.08.2019

7 BB

299 €

309 €

319 €

285 €

25.08-01.09.2019

7 BB

249 €

259 €

269 €

235 €

01.09-08.09.2019

7 BB

199 €

209 €

219 €

185 €

08.09-15.09.2019

7 BB

159 €

169 €

179 €

145 €

15.09-22.09.2018

7 BB

139 €

149 €

159 €

125 €

Цените се дадени во евра за уплата во денари по курс 1 еур = 61.8мкд

Цената вклучува:

7 ноќевања со појадок Wi-Fi интернет на рецепција, бар и плажа За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена

Доплати:

• Туристичка такса од 1,5 еур по соба на ноќ која се плаќа во хотел
• Клима уред се доплаќа 5 еур на ден (се плаќа во хотелот)
• Можност за доплата за вечера 8 еур по лице на ноќ (иста цена за возрасни и за деца)
Доплати и попусти за деца и трет возрасен
• Прво дете до 5,99г. во Double room, не користи легло се сместува БЕСПЛАТНО
• Прво дете до 11,99г. во Triple room на редовно легло се сместува БЕСПЛАТНО
• Второ дете до 5,99 години во Triple room не користи легло се сместува БЕСПЛАТНО 
• Второ дете до 6-11,99 години во Triple room не користи легло плаќа 30% 
• Прво дете до 11,99г. во Quadraple room на редовно легло плаќа 50% од цената за возрасен
• Второ дете до 11,99 во Quadraple соба на редовно легло се сместува БЕСПЛАТНО
• Трето дете 0-11,99 во Quadraple соба не користи легло, плаќа 50% од цената за возрасен
• Трет возрасен на редовно легло во Triple / Quadraple плаќа 50% од цената за возрасен
• Четврти возрасен на редовно легло плаќа 75% од цената за возрасен

Максимум сместување

Double room - 2 возрасни + 1 дете до 5,99 г. (не користи легло)

Triple - 3 возрасни или 2 возрасни и 2 деца до 11,99 (второ дете не користи легло)

Quadraple - 4 возрасни или 2 возрасни и 3 деца до 11,99 (трето дете не користи легло)

Минимум сместување

Double room - 2 возрасни

Triple room - 2 возрасни и 1 дете до 11,99

Quadraple room - 2 возрасни и 2 деца до 11,99 / 3 возрасни

Цената не вклучува

*Превоз и *Патничко осигурување

НАПОМЕНА за попусти:

Бројот на соби кој може да се реззервира со Early booking попусти е ограничен! Резервациите направени по Early booking не може да се комбинираат со ниеден друг попсут. доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин, резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплата. За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

 

Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:

Скопје 35 €

Битола 30 €

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики (секоја Недела):

Велес 35 €

Прилеп 30 €

• 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес

• 04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )

Штип 40 €

Струга 35 €

• 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удовo

• 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола

Радовиш 40 €

Охрид 35 €

• 04:00 h Скопје (Дрводекор)

• 02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола

Струмица 40 €

Кичево 35 €

• 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

• 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола

Неготино 35 €

Ресен 30 €

• 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

• 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола

Удово 35 €

 

• 05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)

•03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола

Граничен премин
Богородица 35€

 

• 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 

Превозот оди на релација Скопје - Геракини - Неа Потидеа - Калитеа - Полихроно - Ханиоти – Пефкохори

Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус.

Во Неа Потидеа автобусот застанува на станицата на главниот пат веднаш до Lemoni Bakery и од таму патниците имаат организиран превоз до хотелот Potidea Golden Beach  

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.


назад до:"ГРЦИЈА - ХОТЕЛСКО СМЕСТУВАЊЕ"

Новости

12.05.2017

НАЈУБАВИ ПЛАЖИ НА СИТОНИЈА


Топ 10 најубави плажи на Ситонија, вториот крак на Халкидики, кои ќе ви станат едни од омилените.

повеќе

05.11.2016

КАКО ПАТУВАЊАТА НЕ ПРАВАТ ПОДОБРИ ЛИЧНОСТИ ?


Патувањата секој ги доживува на различен начин, но со сигурност на сите ни влијаат и повеќе од одлично.

повеќе

12.05.2016

10 дена на море прават чудо за вашето тело и душа


Што точно ви носи летувањето на море?

повеќе