ГРЦИЈА - ХОТЕЛСКО СМЕСТУВАЊЕ

назад до:"ГРЦИЈА - ХОТЕЛСКО СМЕСТУВАЊЕ"

КАНАЛИ- ХОТЕЛ POSEIDON


Хотел Посеиодон се наоѓа на сама плажа, во областа Канали, во местото Кастросикиа, на 18км од Превеза, 47км од Парга и на 30км до Лефкада.
Хотелот располага со 53 соби на 3 спрата паркинг, бесплатен интернет, 2 базена, бар покрај базен за кафе и закуска, ресторан, мала зоо градина, лежалки на плажа – бесплатни, паркинг – бесплатен.
Собите располагаат со: клима, балкон, тоалет со када или туш, телефон, ТВ, фрижидер, wi-fi, и сите соби гледаат према море.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНИ УПЛАТИ ДО 31.03.2019

-05% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНИ УПЛАТИ ДО 30.04.2019

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термина, и попуст за рана резервација. Првите два и последните два термина се промотивни термини.

 

Hotel Poseidon Beach

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

Термини

Ноќевања

Цена по лице SV

Цена по лице MV

19.06-26.06.2019

7

179 промо

159 промо

26.06-03.07.2019

7

229 промо

209 промо

03.07-10.07.2019

7

299

279

10.07-17.07.2019

7

359

339

17.07-24.07.2019

7

399

379

24.07-31.07.2019

7

399

379

31.07-07.08.2019

7

399

379

07.08-14.08.2019

7

399

379

14.08-21.08.2019

7

379

359

21.08-28.08.2019

7

369

349

28.08-04.09.2019

7

319

299

04.09-11.09.2019

7

289

269

11.09-18.09.2019

7

229 промо

209 промо

18.09-25.09.2019

7

219 промо

199 промо

ДОПЛАТИ : 

Прво дете од 0-11,99год – бесплатноВторо дете од 0-4,99год – бесплатно (не му следува легло)Второ дете од 5-11,99год – 7еур на ден (не му следува легло)Трето Возрасно лице – 17еур на ден во двокревтна соба (му следува легло) или плаќа полна цена во четворокреветна собаЧетврто возрасно лице – 17еур на ден (можно само во четворокреветна соба)НА ДОПЛАТИТЕ НЕ СЛЕДУВА ПОПУСТ

КАПАЦИТЕТ НА СОБИ : 

Во двокретена соба – 3 легла (2 возрасни + 2 деца до 11,99год или само 3 возрасни лица)Во четворокреветна соба – 4 легла (4 возрасни лица или 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни лица + 1 дете) Задолжително минимум 3 платежни лица.

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Канали чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Канали:

Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -50€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Канали:

Битола -Автобуска станица Транскоп – на перон-40€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -45€

Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -45€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје

– Деца до 1,99 години бесплатно


назад до:"ГРЦИЈА - ХОТЕЛСКО СМЕСТУВАЊЕ"

Новости

12.05.2017

НАЈУБАВИ ПЛАЖИ НА СИТОНИЈА


Топ 10 најубави плажи на Ситонија, вториот крак на Халкидики, кои ќе ви станат едни од омилените.

повеќе

05.11.2016

КАКО ПАТУВАЊАТА НЕ ПРАВАТ ПОДОБРИ ЛИЧНОСТИ ?


Патувањата секој ги доживува на различен начин, но со сигурност на сите ни влијаат и повеќе од одлично.

повеќе

12.05.2016

10 дена на море прават чудо за вашето тело и душа


Што точно ви носи летувањето на море?

повеќе