Почетна

назад до:"Почетна"

ПРОДОЛЖЕН ВИКЕНД ВО БУДВА 30.07.-03.08.2021


30.07.2021 

– Состанок на група во 22:30, поаѓање во 23:00 од Битола спортска сала. Во Струга 00:30 после кружниот тек, пред Нептун. Ноќно патување преку Албанија со попатни паузи и царински формалности.

31.07.2021

– Пристигнување во Црна гора во утринските часови, пристигнување во Бар - посета на црквата Св. Јован Владимир и летната резиденција на Кралот Никола .Потоа  попатно застанување на видиковец кај  Св.Стефан. Oва место е еден од најлуксузните летувалишта на целиот Јадран познат како „град-хотел“Поаѓање према Будва. Сместување во апартмани. Во договор со водич се посетува стариот град во Будва. Слободно време за капење и сончање на плажа, како и за индивидуални прошетки и активности. Ноќевање.

01.08.2021

Слободен ден за плажа . Или  факултативно организирана посета на плажата ПЛОЧЕ – позната по дневните журки  . Враќање во Будва во попладневните часови. Слободно време. Ноќевање.

02.08.2021

–  Факултативно поаѓање кон Котор, Херцег Нови и Тиват - целодневен излет . Или слободен ден за патниците кои не ја пратат факултативата. Ноќевање 

03.08.2021

– Одјавување од вилите во 09 часот и заминување кон Острог. По посетата одиме за Подгорица - посета на соборниот храм и трговски центар ( или Делта Сити или Тег Тирана )

 

 

 Цена – 89 еур


Во цената е вклучено

  • Сместување во Будва, 3 ноќевања во апартмани
  • Превоз на дадената релација
  • Посета на Бар
  • Вклучена туристичка такса за време на целиот престој
  • Tуристички придружник за време на целото патување

Во цената не е вклучено

  • Патничко осигурување
  • Факултативни излети

ФАКУЛТАТИВА

-  Плоче 5 евра

- Херцег Нови, Тиват и Котор 20 евра


назад до:"Почетна"

Новости

12.05.2017

НАЈУБАВИ ПЛАЖИ НА СИТОНИЈА


Топ 10 најубави плажи на Ситонија, вториот крак на Халкидики, кои ќе ви станат едни од омилените.

повеќе

05.11.2016

КАКО ПАТУВАЊАТА НЕ ПРАВАТ ПОДОБРИ ЛИЧНОСТИ ?


Патувањата секој ги доживува на различен начин, но со сигурност на сите ни влијаат и повеќе од одлично.

повеќе

12.05.2016

10 дена на море прават чудо за вашето тело и душа


Што точно ви носи летувањето на море?

повеќе