Почетна

назад до:"Почетна"

8ми СЕПТЕМВРИ - БУДВА И ОСТРОШКИ МАНАСТИР


Будва е најактуелен и најатрактивен град на Црногорското приморје, каде бројот на посетители секоја година се зголемува. А тоа така бидејќи нуди голем број на можности за посета, тука спаѓа Стариот град со голема архитектура која има венецијанско потекло, долгите песочни плажи, плажата Могрен, островот Свети Стефан, фамозната дискотека Трокадеро итн.

1.ДЕН.(06.09.2019) Битола – Острог - Состанок на групата пред С.С Младост во 22:30 ч. Се поаѓа за Острог преку Албанија. Ноќно возење со попатни одмори и царински формалности.

2.ДЕН.(07.09.2019) Острог – Будва - Пристигнување во Острог во утринските часови. Посета на Острошкиот манастир и поклонување на моштите на Св.Василиј Острошки. По посетата се поаѓа за Будва. Сместување во  апартмани. По сместувањето слободно време за одмор или индивидуални прошетки низ Будва. Ноќевање.

3.ДЕН.(08.09.2019Будва-Дубровник - Факултативно целодневен излет до Дубровник. Разглед на Стариот град Дубровник, Страдун, Тврдината. Во попладневните часови враќање во Будва. Слободно време за индивидуални прошетки и разгледи низ Будва. Ноќевање.

 

4.ДЕН.(09.09.2019) Будва -Котор- Битола - Се поаѓа за  Котор-еден од најубавите градови  на Црногорското приморје. Разгледување на градот и посета на Стариот град. По разгледите се поаѓа за Битола преку Албанија. Попатно панорамски разглед  на Св.Стефан.  Денско и ноќно возење со попатни одмори и царински формалности.  Пристигнување во Битола во вечерните часови.

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ : 4.200 денари 

Во цената е вклучено :

- Превоз на наведената релација со туристички  автобус

- 2 ноќевања во апартмани во  Будва

- Посета на Острошкиот манастир

- Туристичка такса во Будва

- Организација и водство на патувањето

- Лиценциран придружник на групата

Во цената не е вклучено:

- Факултативни  разгледи и излети ( Дубровник и Котор) - 20 евра

- Туристичка такса за Острошки манастир ( 1 евро по лице )


назад до:"Почетна"

Новости

12.05.2017

НАЈУБАВИ ПЛАЖИ НА СИТОНИЈА


Топ 10 најубави плажи на Ситонија, вториот крак на Халкидики, кои ќе ви станат едни од омилените.

повеќе

05.11.2016

КАКО ПАТУВАЊАТА НЕ ПРАВАТ ПОДОБРИ ЛИЧНОСТИ ?


Патувањата секој ги доживува на различен начин, но со сигурност на сите ни влијаат и повеќе од одлично.

повеќе

12.05.2016

10 дена на море прават чудо за вашето тело и душа


Што точно ви носи летувањето на море?

повеќе