Почетна

назад до:"Почетна"

БАЛИ - програма ноемви 2018 - јуни 2019


 
         
 
     
БАЛИ (Ноември 2018 - Јуни 2019)
авион + сместување + трансфери + екскурзии
 
 ХОТЕЛ на Бали  Цена по лице на Пакет во 1/2 соба
Вклучени се авионски карти + аеродромски такси + трансфери
Вклучени 3 екскурзии за термини со 7 / 8 / 9 / 10 ноќи / ***5 екскурзии за термини со 12 ноќевања
Доплата за   Новогодишна вечера   
BB - Ноќевање со појадок Ноќевања
(поаѓање во ден)
7 НОЌИ
(Пон / Сре)
8 НОЌИ
(Петок)
9 НОЌИ
(Понед.)
10 НОЌИ
(Сре / Пет)
*** 12 НОЌИ
(Пон / Цре / Пет)
Доплата за престој 20.12-07.01
(по лице / ноќ)
(задолжителна)
(ЦЕНА по ЛИЦЕ)
 
OASIS KUTA 3* Kuta 841 € 867 € 893 € 946 € 999 € 22 € 45  
TAMAN AGUNG 3* Sanur 860 € 889 € 917 € 933 € 954 € 21 € На барање  
BUMAS HOTEL SANUR 3* Sanur 872 € 896 € 920 € 936 € 1.009 € 22 € На барање  
THE ASANA KUTA 3* Kuta 876 € 903 € 930 € 930 € 962 € 33 € 20  
WINA KUTA 3* Kuta 889 € 913 € 938 € 954 € 1.019 € 22 € 60  
BUMI AYU COTTAGE 3* Sanur 915 € 943 € 972 € 957 € 1.051 € 22 € На барање  
IBIS STYLE BENOA NUSA DUA 3* Benoa / Nusa Dua 925 € 957 € 988 € 1.009 € 1.062 € 22 € На барање  
PARIGATA RESORT & SPA 4* Sanur 949 € 982 € 1.015 € 1.041 € 1.154 € 31 € На барање  
SWISS BELRESORT 4* Sanur 949 € 987 € 1.026 € 1.102 € 1.174 € 26 € На барање  
THE JAYAKARTA 4* Seminyak 949 € 983 € 1.018 € 1.087 € 1.161 € 38 € 75  
PRIME PLAZA HOTEL 4* Sanur 975 € 1.011 € 1.048 € 1.110 € 1.173 € 27 € На барање  
THE TANJUNG BEACH RESORT 4* Benoa 998 € 1.042 € 1.085 € 1.141 € 1.244 € 36 € На барање  
GRAND INNA KUTA BEACH 4* Kuta 1.020 € 1.067 € 1.113 € 1.102 € 1.256 € 36 € На барање  
HOLIDAY INN RESORT BENOA 5* Benoa / Nusa Dua 1.039 € 1.084 € 1.128 € 1.154 € 1.249 € 63 € На барање  
HOLIDAY INN RESORT BARUNA 5*  Kuta / Tuban 1.050 € 1.099 € 1.149 € 1.228 € 1.312 € 48 € На барање  
THE PATRA BALI RESORT & VILLAS 5* Kuta / Tuban 1.050 € 1.099 € 1.149 € 1.165 € 1.312 € 42 € 110  
MERCURE RESORT 4* Sanur 1.060 € 1.108 € 1.157 € 1.223 € 1.335 € 31 € 120  
BALI DINASTY RESORT 5* Kuta 1.090 € 1.150 € 1.210 € 1.246 € 1.361 € 32 € На барање  
NOVOTEL BALI BENOA 4*+ Benoa 1.109 € 1.167 € 1.226 € 1.241 € 1.394 € 56 € 100  
NIKKO BALI BENOA BEACH 5* Benoa / Nusa Dua 1.110 € 1.170 € 1.230 € 1.225 € 1.382 € 42 € 140  
GRAND MIRAGE RESORT 5* Benoa / Nusa Dua 1.119 € 1.179 € 1.238 € 1.264 € 1.389 € 47 € 110  
RAMADA BINTANG 5* Kuta 1.119 € 1.177 € 1.236 € 1.312 € 1.444 € 41 € На барање  
HARD ROCK HOTEL 5* Kuta 1.195 € 1.274 € 1.352 € 1.417 € 1.579 € 61 € 125  
INAYA PUTRI BALI 5* Nusa Dua 1.205 € 1.274 € 1.342 € 1.417 € 1.609 € 46 € На барање  
AYODYA RESORT BALI 5* Nusa Dua 1.230 € 1.303 € 1.375 € 1.420 € 1.610 € 80 € На барање  
MELIA BALI VILLAS & SPA 5* Nusa Dua 1.230 € 1.303 € 1.375 € 1.430 € 1.630 € 110 € 140  
HILTON BALI RESORT 5* Nusa Dua 1.260 € 1.340 € 1.420 € 1.430 € 1.630 € 80 € На барање  
NUSA DUA BEACH RESORT 5* Nusa Dua 1.270 € 1.355 € 1.440 € 1.530 € 1.710 € 80 € На барање  
GRAND HAYATT BALI 5* Nusa Dua 1.466 € 1.579 € 1.692 € 1.790 € 1.996 € 74 € N/A  
CONRAD BALI HOTEL 5* Benoa / Nusa Dua 1.476 € 1.589 € 1.702 € 1.819 € 2.016 € 146 € На барање  
                   
                   
Цените вклучуваат:                  
Повратна авиопнска карта од Скопје со лет на Qatar Airlines (калкулирана по најниска тарифа*).          
Аеродромски такси.                  
Сместување во некој од понудените хотели на база 7, 8, 9, 10, или 12 ноќевања со појадок, во двокреветна соба.      
Повратни трансфери аеродром - хотел - аеродром на Бали.                
Екскурзии на Бали - 3 за пакети со 7, 8, 9, 10 ноќи / 5 екскурзии за пакети со 12 ноќевања.          
Пречек и асистенција на претставник на партнерот на Аурора за време на престојот на Бали.          
                   
Цените не вклучуваат:                  
Оброци, пијалоци и услуги надвор од програмата.                
Патничко здравствено осигурување.                  
                   
Забелешки:                  
Цените се во Евра а плаќањето исклучиво во денари, по курс од 62мкд за 1еур.            
Доколку не се најде калкулираната тарифа на авионски билет цените може да претрпат корекции во зависност од моментално расположливите тарифи на летовите.  
Цените на пакетите важат за престој до 30.ЈУН.2019.                
Пакетите важат за минимум 2 лица со сместување во основен тип на двокреветна соба ("Run of the House").        
Условите за сместување на 3то лице во соба (дете под 12год. или возрасен) како и доплатите за 1/1 соба варираат во зависност од хотелот и истите се на барање.  
Виза за Индонезија за сопственици на македонски пасоши не е потребна, доколку се поседува валиден пасош (6месеци+ важност), повратна авионска карта и ваучер.  
За резервација потребен е нерефундабилен депозит во износ од 50% од вкупната цена на, односно најмалку 600еур по лице, а доплата се врши 20дена пред поаѓање.  

назад до:"Почетна"

Новости

12.05.2017

НАЈУБАВИ ПЛАЖИ НА СИТОНИЈА


Топ 10 најубави плажи на Ситонија, вториот крак на Халкидики, кои ќе ви станат едни од омилените.

повеќе

05.11.2016

КАКО ПАТУВАЊАТА НЕ ПРАВАТ ПОДОБРИ ЛИЧНОСТИ ?


Патувањата секој ги доживува на различен начин, но со сигурност на сите ни влијаат и повеќе од одлично.

повеќе

12.05.2016

10 дена на море прават чудо за вашето тело и душа


Што точно ви носи летувањето на море?

повеќе