ГРЦИЈА - ХОТЕЛСКО СМЕСТУВАЊЕ

назад до:"ГРЦИЈА - ХОТЕЛСКО СМЕСТУВАЊЕ"

Хотел SITHONIA VILLAGE - Геракини


Хотел  SITHONIA VILLAGE  - Геракини

ГЕРАКИНИ

Геракини е едно од најстарите туристички дестинации на Халкидики. Се наоѓа на почетокот на вториот крак – Ситонија, Самото место Геракини нуди можност за прекрасен релаксирачки одмор. Песочните плажи, кристално чистото море на топлиот Егеј и боровите шуми кои ја прекриваат планината Холомонтас, ги задоволуваат сите услови за прекрасен одмор. Прекрасните плажи  идеалната клима, трудољубивоста на локалните жители го прават ова место одлично за одмор.

 

HOTEL SITHONIA VILLAGE

ИНФОРМАЦИИ ЗА ХОТЕЛ

Хотелот се наоѓа во Геракини , во пријатно опкружување со зеленило, оддалечен на само 2минути од прекрасната плажа. Составен е од  бунгалови на два ката кои се комплетно реновирани во 2018 година. Самите гости имаат можност да одберат приземје или да бидат сместени на кат.

Супериор двокреветна соба (1/2+1) се состои од еден брачен (или два еднинечни кревети) и еден додатен кревет опремени со бања, фен, балкон, Тв, клима (вклучена во цената).

Супериор двокреветна соба (1/2+2) се состои од еден брачен (или два еднинечни кревети) и кревети на спрат во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, Тв, клима (вклучена во цената).

Хотелот располага со сопствена плажа опремена со лежалки и чадори (ограничен број). Чадорите се подигаат од рецепција со депозит од 10 еур

Паркинг - бесплатно 

Чистење на собите- секој ден 

Промена на постелнина и пешкири - на ротација (за аранжман од 7 ноќи) на 3 дена

Ц Е Н О В Н И К

Цена по лице за

8 дена 7 полупансиони (појадок/вечера)

Термини на поаѓање

Двокреветна

Трокреветна

Четирикреветна

25.05.2019

175,00 €

190,00 €

205,00 €

01.06.2019

210,00 €

225,00 €

240,00 €

08.06.2019

265,00 €

280,00 €

295,00 €

15.06.2019

299,00 €

314,00 €

329,00 €

22.06.2019

330,00 €

345,00 €

360,00 €

29.06.2019

350,00 €

365,00 €

380,00 €

06.07.2019

380,00 €

395,00 €

410,00 €

13.07.2019

399,00 €

419,00 €

439,00 €

20.07.2019

410,00 €

430,00 €

450,00 €

27.07.2019

410,00 €

430,00 €

450,00 €

03.08.2019

410,00 €

430,00 €

450,00 €

10.08.2019

410,00 €

430,00 €

450,00 €

17.08.2019

380,00 €

400,00 €

420,00 €

24.08.2019

320,00 €

335,00 €

350,00 €

31.08.2019

280,00 €

295,00 €

310,00 €

07.09.2019

215,00 €

230,00 €

245,00 €

14.09.2019

195,00 €

210,00 €

225,00 €

21.09.2019

195,00 €

210,00 €

225,00 €

28.09.2019

180,00 €

195,00 €

210,00 €

 

Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е исклучиво во денари (1 еур = 62,00 мкд.)

 


 

НАПОМЕНА:

 • Цените се дадени по лице за 7 ноќевања на база полупансион (појадок и вечера – шведска маса)
 • Дете од 0-1,99 се сместува бесплатно - спие заедно со 2-ца возрасни, нема baby cot
 • Прво дете плаќа 50 % од дадените цени, а  второ дете од 02 – 10 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
 • Трето или четврто возрасно лице на редовно легло  - 40% од цената
 • Доплата за туристичка такса - 1.5€  по соба на ден. Се наплаќа на рецепцијата на хотелот при пријавување.

 

ОПШТИ УСЛОВИ:

 • За резервација задолжително уплата аванс 40% од вкупниот износ, целосна доплата 15 дена пред патување;
 • За резервации направени на EARLY BOOKING, целосна уплата до наведениот датум;
 • Задолжително здравствено и патувачко осигурување 240 мкд (за лица до 65 години) за пакет аранжман од 7 ноќевања;
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од страна на агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена - причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • За хигиената во собите за време на престојот се грижат самите гости, сите настанати штети за време на престојот се на товар на патниците!
 • Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош (минимум важност 90 дена од денот на враќање во државата) и бел лист (виза не е потребна); не се потребни посебни вакцини.
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на Ана Турс Интернационал и СКТМ побарајте ги во агенцијата.
 • АНА ТУРС не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој - било објект од целата понуда.
 • Патниците се должни да се јават во агенцијата неколку дена пред поаѓање да се информираат за времето на поаѓање
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

 

ПРОГРАМА ЗА ПАТУВАЊЕ:

 • Состанок на групата 30 мин пред поаѓање на пред наведените места на поѓање.
 • Пристигнување и сместување во одбраните капацитети
 • Денови на престој 8 дена 7 ноќевања со појадок и вечера ( услугата првиот ден започнува со вечера а последниот ден завршува со појадок)
 • Последниот ден собите се напуштаат во договорено време (наведено во куќен ред 10.00 часот)
 • Попладневните часови поаѓање за Македонија

 

ОРГАНИЗИРАН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ:

Време на поаѓање и цена на превоз од Скопје до Халкидики (секоја сабота):

03:30 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес  40€ по лице

04:00 h Скопје (Дрводекор) 35€ по лице

04:30 h Велес (бензинска мотел Македонија) 35€ по лице

05:00 h Неготинп (бензинска Неготино)  35€ по лице

05:00 h Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово 40€ по лице

05:40 h Удово (бензинска Удово)  35€ по лице

06:00 h Граничен премин (бензинска Шимов)  35€ по лице

За деца (до 12 години) 25 

 

Време на поаѓање и цена за превоз од Битола за Халкидики:

04:00 h Битола (Пред спортска Сала)  35€ по лице

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола 35 по лице

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола  35€ по лице

02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола  35€ по лице

02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битoла  35€ по лице

03.15 h Ресен (спроти автoбуска станица) 35€ по лице

За деца (до 12 години) 25 

 

 • Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус.
 • Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција заради потврда на времето и локацијата
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

назад до:"ГРЦИЈА - ХОТЕЛСКО СМЕСТУВАЊЕ"

Новости

12.05.2017

НАЈУБАВИ ПЛАЖИ НА СИТОНИЈА


Топ 10 најубави плажи на Ситонија, вториот крак на Халкидики, кои ќе ви станат едни од омилените.

повеќе

05.11.2016

КАКО ПАТУВАЊАТА НЕ ПРАВАТ ПОДОБРИ ЛИЧНОСТИ ?


Патувањата секој ги доживува на различен начин, но со сигурност на сите ни влијаат и повеќе од одлично.

повеќе

12.05.2016

10 дена на море прават чудо за вашето тело и душа


Што точно ви носи летувањето на море?

повеќе