Почетна

назад до:"Почетна"

HOT SPRINGS MEDICAL&SPA HOTEL 4* с. Бања, Банско-Бугарија


Редовен ценовник за 2020 год.

Период Денови на престој Двокреветна соба – комфорт (2+0) Двокреветна соба – егзекутив (2+1) Алпин студио (2+2) Јуниор сјуит

(2+2)

05.01-07.03.2020 Недела-четврток 62€ 65€ 73€ 81€
Петок и сабота 75€ 78€ 86€ 94€
08.03-30.07.2020 Недела-четврток 55€ 57€ 65€ 73€
Петок и сабота 65€ 69€ 75€ 83€
31.07-07.09.2020 Недела-четврток 63€ 65€ 75€ 81€
Петок и сабота 75€ 78€ 85€ 95€
08.09-17.12.2020 Недела-четврток 55€ 57€ 65€ 73€
Петок и сабота 65€ 69€ 75€ 83€

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Појадок и вечера
 • Користење на СПА Центар – внатрешни и надворешни базени со минерална вода, сауна, парна бања, турска бања, ледена фонтана, солена соба, тепидариум, лакониум, фитнес
 • Интернет, паркинг

 

СПЕЦИЈАЛНИ ПАКЕТИ :

 • 10% попуст за престој од 3 – 4 ноќевања
 • 15% попуст за минимален престој од 5 ноќевања

Минимален престој за викенд – 2 ноќевања

Дополнителни услови :

 • За сместување во еднокреветна соба – 20% попуст од цената за 2 лица
 • Дете до 5.99 год. – бесплатно
 • Прво дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – доплата 28€ на ден
 • Второ дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – доплата 19€ на ден
 • Дете од 6-11.99 год. на редовно легло – 25% попуст од цената за возрасен
 • Трет возрасен на дополнително легло – доплата 37€ на ден
 • Четврт возрасен на дополнително легло – доплата 28€ на ден

Доплата за туристичка такса – 1€ по лице на ден


назад до:"Почетна"

Новости

12.05.2017

НАЈУБАВИ ПЛАЖИ НА СИТОНИЈА


Топ 10 најубави плажи на Ситонија, вториот крак на Халкидики, кои ќе ви станат едни од омилените.

повеќе

05.11.2016

КАКО ПАТУВАЊАТА НЕ ПРАВАТ ПОДОБРИ ЛИЧНОСТИ ?


Патувањата секој ги доживува на различен начин, но со сигурност на сите ни влијаат и повеќе од одлично.

повеќе

12.05.2016

10 дена на море прават чудо за вашето тело и душа


Што точно ви носи летувањето на море?

повеќе