Почетна

назад до:"Почетна"

САРАЕВО - ВЕЛИГДЕН


1. ДЕН (26.04.’19 – петок) : БИТОЛА Состанок на групата на Градската Автобуска Станица во 18.30 часот. Поаѓање за Босна и Херцеговина во 19.00 часот. Патот води преку Скопје, Ниш, Лесковац, Чачак...ноќно и денско патување, со кратки попатни одмори.

2. ДЕН (27.04.’19 – сабота) : САРАЕВО Пристигнување во Сараево во попладневните часови, со попатна посета на Мокра Гора и „Дрвениот Град“ на Емир Кустурица, Шарганската железница (музеј-железница со тесен колосек), Вишеград - прошетка по надалеку прочуениот мост на Дрина, ремек делото на Мехмед Паша Соколовиќ... Сместување во хотел. Слободно време. Во вечерните часови – по желба, прошетка низ Баш Чаршија, дочек на Христовото Воскресение во Православната црква Рождество на Пресвета Богородица...Ноќевање.

3. ДЕН (28.04.’19 – недела) : САРАЕВО Појадок. По појадокот панорамски разглед на градот со стручен водич...Баш Чаршија, Парламентот, Грбавица, Врело Босне, местото каде е извршен атентатот врз Франц Фердинанд, Олимписките борилишта...враќање во хотелот во касните попладневни часови. Слободно време за индивидуален разглед на градот... Вечерта – факултативна посета на Национален Ресторан со комплетно мени и програма или свечена вечера во самиот хотел со мени и програма. Ноќевање.

4. ДЕН (29.04.’19 – понеделник) : САРАЕВО – МОСТАР - ДУБРОВНИК Појадок. Одјавување од хотелот и заминување за Дубровник, со попатна посета на Мостар...прошетка низ старата чаршија, мостот на Неретва...Пристигнување во Дубровник во попладневните часови...разглед и прошетка со стручен водич...Стариот град, Страдун, фонтаната Онофрио, Катедралата, тврдините, бистата на Св.Дуе, Фрањевачкиот манастир...слободно време за индивидуален разглед на градот. Планирано поаѓање за Македонија во вечерните часови, патот води преку Црна Гора, Албанија и Косово...

5. ДЕН (30.04.’19 – вторник) : БИТОЛА Пристигнување во Битола во утринските часови.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ за хотел HOLYWOOD**** : 6.390,00 денари

                                                                                           5.990,00 денари (уплата до 01.04.2019) !

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ за хотел GRAND*** :      5.490,00 денари

                                                                                      4.990,00 денари (уплата до 01.04.2019) !

                                                 

УСЛОВИ НА ПЛАЌАЊЕ : Исклучиво во денарска противвредност

НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ : 20 % од сумата при резервација – готовински или со платежни картички. Останатиот износ до полната цена на аранжманот – готовински или со платежни картички, најкасно 10 дена пред поаѓање или на основа на фактура која мора да биде реализирана во рок од 7 дена од датата на издавање, а најкасно 10 дена до почетокот на аранжманот.

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА : Автобуски превоз на горенаведената релација, разглед на Сараево со стручен водич, 2 НП (шведска маса) во Сараево хотел со 4* или 3*, посета на Мокра Гора, посета на Вишеград, посета на Дубровник, организирани ТРАНСФЕРИ - без надокнада од Струга, Охрид, Ресен, Кичево, Прилеп, Велес, Скопје и Куманово, организација, водство и реализација на аранжманот.

Хотелот ХОЛИВУД**** (www.hotel-holywood.ba) е сместен во центарот на Илиџа, зелената оаза на Сараево, располага со таверна, 4 ресторани, конгресен центар, слаткарница, кафе Холивуд, wellness центар (сауна, турско купатило, солена соба, салони за масажа, фитнес центар, затворен Олимписки базен, куглана, билијар...). Користењето на базенот и фитнес центарот се БЕСПЛАТНИ за гостите на хотелот. Бесплатен бежичен интернет (WI-FI) е достапен на целата територија на хотелот, купатилата се опремени со џакузи када или хидромасажен столб, фен...сите 418 луксузно опремени соби и апартмани се исклучително пространи и вкусно наместени, со SAT TV, локална TV, како и PAY TV. ПОКЛОН за НАШАТА ГРУПА : 1 БЕСПЛАТЕН влез во Термалната Ривиера (само влезница чини 10 €).

Хотел GRAND*** (www.hotelgrand.com) е сместен во непосредна близина на дел од Олимписките борилишта (Зетра и Скендерија), во непосредна близина е и Парламентот на БиХ, а на околу 10 мин. пешки се наоѓа и ТЦ SCC (Sarajevo City Centar).  Располага со лоби бар, ресторан, конгресна сала, Бесплатен бежичен интернет (WI-FI) е достапен на целата територија на хотелот.

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА : Факултативните излети и посети, влезниците при посета на културно-историските споменици (влезница за “Дрвен Град“ изнесува 2 ЕУР по лице). ЦЕНИ ЗА ФАКУЛТАТИВАТА : Вечера во Национален Ресторан – 20 € по лице.

НАПОМЕНА : За изведување на овој аранжман – потребен е минимум од 40 патници.

ПОСЛЕДЕН РОК ЗА ПРИЈАВУВАЊЕ : 20.04.2019 !


назад до:"Почетна"

Новости

12.05.2017

НАЈУБАВИ ПЛАЖИ НА СИТОНИЈА


Топ 10 најубави плажи на Ситонија, вториот крак на Халкидики, кои ќе ви станат едни од омилените.

повеќе

05.11.2016

КАКО ПАТУВАЊАТА НЕ ПРАВАТ ПОДОБРИ ЛИЧНОСТИ ?


Патувањата секој ги доживува на различен начин, но со сигурност на сите ни влијаат и повеќе од одлично.

повеќе

12.05.2016

10 дена на море прават чудо за вашето тело и душа


Што точно ви носи летувањето на море?

повеќе