ГРЦИЈА - ХОТЕЛСКО СМЕСТУВАЊЕ

назад до:"ГРЦИЈА - ХОТЕЛСКО СМЕСТУВАЊЕ"

ПЕФКОХОРИ - Хотел "Ammon Garden" 3*


На само 100m од плажа и 200m од центар е лоциран 3* хотел "Ammon Garden". 
Хотелски соджини: 27 хотелски студија на приземје, први и втори кат, базен со 2 нивоа на длабочина од 1,10m и 2,20m со лежалки и чадори, лоби бар покрај базенот со голем избор на пијалоци, ресторан во кој се служи појадокот, рецепција со лоби, Wi-Fi интернет, прекрасно уреден двор со многу палми и зеленило, паркинг простор (бесплатен).
Хотелско сместување: Сместувачките капацитети кои се во сопствен закуп на Медитеран се од типот на студија со комплетно опремена мини кујна со фрижидер и се состојат од 2 или 3 редовни легла и една софа на расклопување, наменета за дете до 12год кое се сместуваат бесплатно, Baby cot, клима, купатило со фен, крпи за раце и тело, TV, гардеробер, телефон, ноќни ламби, тераса со масичка и столчиња со прекрасен поглед кон базенот или одлично уредената градина... Дозволено е сместување со домашни миленичиња. Чистењето на студијата е секојдневно, менување на постелнини и крпи на 3 дена.
Хотелски услуги: Појадок, шведска маса (на самопослужување) од 08:30 до 10:00 во ресторанот на хотелот. Вечера - мени (избор од 4-5 главни јадења / салата / десерт) во ресторан кој се наоѓа на сама плажа.

 

 EARLY BOOKING 

15% попуст за уплата до 01.02.2019  |  10% попуст за уплата 01.03.2019  |  5% попуст за уплата до 01.04.2019

  прво дете до 12 год - БЕСПЛАТНО  |  второ дете од 6-12 год - 50% попуст  |  трет возрасен - 40% попуст  

"Ammon Garden" 3*
Пефкохори
термин  МАЈ ЈУНИ
ЈУЛИ АВГУСТ
СЕПТЕМВРИ
18 25 01 08 15 22 29 06 13 20 27 03 10 17 24 31 07 14 21
бр. ноќи  7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB
7BB
7BB 7BB
7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB
Цена по лице  (BB) 70 90 125 155 180 205 235 260 285 285 285 285 285 255 205 155 125 90 70
Вечера /возрасни/ 70 70 70 70 70 70 70 70 70 70 70 70 70 70 70 70 70 70 70
Вечера /деца до 12год/ 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40

 • НАПОМЕНА
 • -  Цените се дадени по лице за 7 ноќевања со појадок, без превоз;
 • -  Хотелското сместување е од тип студио со комплетно опремена мини кујна;
 • -  ВB (ноќевање со појадок) | Појадок (шведска маса) | Вечера (избор од мени) во ресторан на сама плажа, со доплата по сопствен избор;
 • -  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • -  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • -  Baby cot - БЕСПЛАТНО, на барање;
 • -  Клима - БЕСПЛАТНА;
 • -  Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТЕН во лоби барот и покрај базенот;
 • -  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Неготино / Удово / Гевгелија;
 • -  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 20m од хотелот.
 • -  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти.

 • ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
 • -  Прво дете до 12 години - БЕСПЛАТНО;
 • -  Второ дете од 6-12 години - 50% попуст;
 • -  Трет возрасен - 40% попуст;
 • -  Доплата за туристичка такса - 1.50€ од соба од ноќ (се плаќа на рецепција при сместување);
 • -  Доплата за вечера: 70€ за возрасни / 40€ за деца до 12 год. за цел престој;
 • -  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
 • -  Доплата за патничко осигурување.

Автобуски превоз ПЕФКОХОРИ, според термини од табелата  Патни Информации
 Град на поаѓање  Mесто на поаѓање   Време на поаѓање Скопје - Пефкохори (345km)
 Куманово  (бензинска Макпетрол - автопат)    04:15h 

 Скопје - Солун -Неа Модања - Калитеа - Полихроно -  Ханиоти - Пефкохори
 
 Автопат (Е75)

 Трошоци во еден правец:
 Патaрини во Македонија (180ден)
 Патарини во Грција (1.80€)

 Скопје:  (паркинг пред WIP хотел наспроти саем)  05:00h
 Штип:  (паркинг пред нова пошта)  05:00h
 Велес:  (бензинска Макоил, мотел Македонија)   05:45h
 Неготино:  (бензинска, Макпетрол)   06:10h
 Г.П. Богородица   (бензинска, Oкта / Богородица)  07:00h
 Поаѓање од Пефкохори:  15:00 по МК време / 16:00 по ГР време (на 20m од хотелот)

назад до:"ГРЦИЈА - ХОТЕЛСКО СМЕСТУВАЊЕ"

Новости

12.05.2017

НАЈУБАВИ ПЛАЖИ НА СИТОНИЈА


Топ 10 најубави плажи на Ситонија, вториот крак на Халкидики, кои ќе ви станат едни од омилените.

повеќе

05.11.2016

КАКО ПАТУВАЊАТА НЕ ПРАВАТ ПОДОБРИ ЛИЧНОСТИ ?


Патувањата секој ги доживува на различен начин, но со сигурност на сите ни влијаат и повеќе од одлично.

повеќе

12.05.2016

10 дена на море прават чудо за вашето тело и душа


Што точно ви носи летувањето на море?

повеќе