ГРЦИЈА - ХОТЕЛСКО СМЕСТУВАЊЕ

назад до:"ГРЦИЈА - ХОТЕЛСКО СМЕСТУВАЊЕ"

МЕТАМОРФОЗИ - Хотел "Golden Beach" 3*


ХОТЕЛ „GOLDEN BEACH“ МЕТАМОРФОЗИС 

Хотелот Голеден Бич е лоциран на 20 метри од плажа во Метаморфозис. Хотелот располага со 45 соби, 1/3 со брачен кревет + нормално легло. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Собите имаат прекрасен поглед кон плажата и морето. Хотелот се наоѓа во област со борова шума и претставува одлична комбинација за релаксирање и одмор. Во склоп на хотелот има и базен кој е бесплатен за користење од страна на гостите. 1/2+1 EKO собите се наоѓаат на приземје, 1/2+1 стандард на прв, втор, трет и четврти спрат, додека FAMILY собите на втор спрат.

* ALL LIGHT– се вклучено (појадок – шведска маса, ручек –избор од две главни јадења ,вечера– шведска маса,  локални алkохолни и безалkохолни пијалоци од 12-17: 30 ч. и 19:00-21:00 ч.)

Напомена

 • Цените се дадени по лице и се однесуваат за услуга за број на ноќевања дадени во табелата
 • Прво дете од 0 до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
 • Второ дете 0 до 2.99 г. со двајца возрасни без легло – БЕСПЛАТНО
 • Второ дете 3 до 99 г. со двајца возрасни без легло – плаќа 10ЕВРА на ден
 • Прво дете од 12-15,99 г. со двајца возрасни на редовно легло плаќа 30% од цената во табелата
 • Трето возрасно лице над 16 години на редовно легло плаќа 50% од цената во табелата
 • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
 • Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман (не се комбинира)
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.
 • Сместување во собите е после 14 часот по локално време, а напуштање на собите е до 10 часот по локално време
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман (не се комбинира)
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.
 • Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
  • возрасни: 35 €
  • деца од 2 до 12 години: 20 €
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште во автобус)

Туристичка такса од 1,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.

 

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

Туристичка такса од 1,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот. 
Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

Хотел „ГОЛДЕН БИЧ“ – Метаморфозис

Период

ALL L.

По лице во 2+1 ЕКО

По лице во 2+1

19.05-26.05.19

7

189

209

26.05-02.06.19

7

209

229

02.06-09.06.19

7

239

249

09.06-16.06.19

7

279

299

16.06-23.06.19

7

309

329

23.06-30.06.19

7

329

349

30.06-07.07.19

7

359

379

07.07-14.07.19

7

409

439

14.07-21.07.19

7

459

479

21.07-28.07.19

7

459

479

28.0704.08.19

7

459

479

04.08-11.08.19

7

459

479

11.08-18.08.19

7

459

479

18.08-25.08.19

7

419

449

25.08-01.09.19

7

369

389

01.09-08.09.19

7

319

339

08.09-15.09.19

7

259

279

15.09-22.09.19

7

209

229


назад до:"ГРЦИЈА - ХОТЕЛСКО СМЕСТУВАЊЕ"

Новости

12.05.2017

НАЈУБАВИ ПЛАЖИ НА СИТОНИЈА


Топ 10 најубави плажи на Ситонија, вториот крак на Халкидики, кои ќе ви станат едни од омилените.

повеќе

05.11.2016

КАКО ПАТУВАЊАТА НЕ ПРАВАТ ПОДОБРИ ЛИЧНОСТИ ?


Патувањата секој ги доживува на различен начин, но со сигурност на сите ни влијаат и повеќе од одлично.

повеќе

12.05.2016

10 дена на море прават чудо за вашето тело и душа


Што точно ви носи летувањето на море?

повеќе